Aktywność fizyczna i sposoby na stres online

Zadbaj o kondycję fizyczną, wesprzyj organizm i powalcz ze stresem bez wychodzenia z domu! Z przyjemnością przedstawiamy propozycję Stowarzyszenia UNICORN skierowaną do wszystkich chorych onkologicznie i seniorów.

1. Zajęcia PILATES online

W trudnym czasie pandemii zadbaj o swoje ciało. Trening fizyczny wzmocni Twoją odporność i dobroczynnie wpłynie na Twoją psychikę.

Pilates to metoda ćwiczeń fizycznych opracowana na początku XX w. przez Josefa Humbertusa Pilatesa, która ma na celu rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała dzięki pracy z wykorzystaniem różnych sprzętów oraz ciężaru własnego ciałaSystem łączy jogę, balet i ćwiczenia izometryczne. Pilates wzmacnia mięśnie, odciąża kręgosłup, poprawia postawę ciała, uelastycznia tkanki, obniża poziomu stresu i napięcia. Trener Anna Leszczyńska, instruktor i egzaminator metody Pilates z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ludźmi z różnymi schorzeniami, poprowadzi Twój trening, podczas którego doświadczysz kojącej równowagi pomiędzy wysiłkiem a relaksem.

Zajęcia, przeznaczone są dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych poprawą swojej kondycji psychofizycznej, odbywają się online w środy w godzinach 17.30-18.30. Uczestnicy mają możliwość odtworzenia nagrania również w późniejszym – dogodnym dla siebie terminie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij formularz zapisu na http://unicorn.org.pl/aktualnosci/zajecia-pilates-online/

2. Zajęcia ruchowe dla seniorów online

Zajęcia dla Seniorów pragnących utrzymać dobrą kondycję fizyczną w czasie, gdy z powodu istniejących obecnie ograniczeń nie mogą ćwiczyć w grupie. Celem ćwiczeń jest rozluźnienie, rozciągnięcie przykurczonych mięśni oraz wzmocnienie mięśni osłabionych. W trakcie zajęć pojawiają się również ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Zajęcia prowadzi Kasia Cebulska, dyplomowany instruktor terapii ruchem, instruktor kinezyprofilaktyki oraz kinezygerontoprofilaktyki.

W każdy wtorek seniorzy będą otrzymywali mailem filmik z ćwiczeniami trwającymi 15-20 minut. Każdy film jest niezależnym treningiem, ale można je także łączyć. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij formularz zapisu na http://unicorn.org.pl/aktualnosci/zajecia-ruchowe-dla-seniorow-online/

3. Zajęcia online „ŚWIADOMY ODDECH”

Techniki oddechowe to specjalne sposoby oddychania w świadomy sposób, które pomagają obniżyć stres i radzić sobie z trudnymi emocjami, a także wspierają zdrowie naszego organizmu. Te metody – nazywane też technikami relaksacyjnymi, wymagają trochę czasu na ich opanowanie, ale naprawdę warto! Świadome oddychanie wniesie spokój do naszego ciała i życia. 

Psycholog i certyfikowany terapeuta simontonowski Ewa Lewandowska pomoże zbudować Nawyk Świadomego Oddychania, który przywraca naszemu organizmowi równowagę wszystkich układów i funkcji. Każde spotkanie będzie składać się z trzech elementów: krótkiego wstępu z elementami wiedzy teoretycznej, sesji oddechowej prowadzonej z instrukcją głosową, części przeznaczonej na pytania i odpowiedzi.

Terminy zajęć:
Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w formie transmisji live w godzinach 17.00-18.00. Najbliższe terminy:
27 kwietnia 2020 r. (godz. 17.00-18.00)
4 maja 2020 r. (godz. 17.00-18.00)
11 maja 2020 r. (godz. 17.00-18.00)
18 maja 2020 r. (godz. 17.00-18.00)
25 maja 2020 r. (godz. 17.00-18.00
)
Uczestnicy będą mieć możliwość odtworzenia nagrań również w późniejszym – dogodnym dla siebie terminie i korzystania z nich w uczeniu się nowej umiejętności.

Do udziału w zajęciach potrzebny jest komputer lub telefon z dostępem do internetu oraz założenie konta na wskazanej przez organizatora bezpłatnej platformie. Zajęcia przeznaczone są dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij formularz zapisu na http://unicorn.org.pl/aktualnosci/warszawa-zajecia-online-swiadomy-oddech/

Źródło: unicorn.org.pl; Zdjęcia: Robert Kneschke – stock.adobe.com