Kalkulator wieku biologicznego i stylu życia: sprawdź, ile zostało Ci lat życia w zdrowiu

Sprawdź, jak wpływa na ciebie twój styl życia i ile lat zdrowia jeszcze przed tobą. Jakie nawyki możesz zmienić, aby poprawić swoją sprawność, samopoczucie i wydłużyć życie w zdrowiu?

Każdy chce pozostać sprawny jak najdłużej, jednak niewiele osób wie, że zdrowy styl życia może dodać nam nawet 20 lat zdrowia. Wraz z portalem Medinet zaraszamy do zabawy z kalkulatorem wieku biologicznego i stylu życia. Dzięki niemu dowiesz się, ile twoje ciało ma naprawdę lat i zdiagnozujesz te nawyki, które mogą odbierać ci lata w zdrowiu, a także odkryjesz, ile jeszcze zdrowia możesz oczekiwać. Ankieta jest anonimowa, a twoje dane bezpieczne.

Kalkulator Wieku Biologicznego powstał na podstawie modelu długowieczności opracowanego przez zespół Lab4Life. Narzędzie dostępne jest za darmo dla wszystkich użytkowników serwisu Medonet.pl.

Przy tworzeniu kalkulatora zespół Lab4Life użył danych dotyczących historii zdrowia 550 tysięcy osób badanych m.in. przez UK Biobank i Centers for Disease Control and Prevention w USA. W badaniach rejestrowano tysiące danych na temat zdrowia i stylu życia uczestników (m.in. skład posiłków, długość i jakość snu, palenie tytoniu, mierzona 24 godziny na dobę aktywność). Badania prowadzone były przez wiele lat, umożliwiając kompleksowe sprawdzenie długotrwałego wpływu stylu życia na zdrowie.

Dzięki metodom uczenia maszynowego naukowcy z Lab4Life opracowali model o wysokiej dokładności oraz dostosowali go do specyfiki polskiej populacji, a następnie wbudowali go w kalkulator wieku biologicznego. Narzędzie umożliwia błyskawiczne zweryfikowanie swojego stylu życia i jego wpływu na wiek biologiczny i oczekiwany czas życia w zdrowiu.

Kalkulator dostępny jest na portalu medonet.pl: https://www.medonet.pl/kalkulatory,ile-lat-w-zdrowiu-ci-zostalo–sprawdz-w-kalkulatorze-wieku-biologicznego-i-stylu-zycia,artykul,94895080.html

Źródło: medonet.pl; Zdjęcia: drubig-photo – stock.adobe.com