ONKOTAXI – darmowy bezpieczny transport dla pacjentów onkologicznych

W trudnym czasie pandemii cierpiący na niedobory odporności chorzy onkologicznie szczególnie obawiają się o swoje zdrowie i życie. Wielu z nich nie ma możliwości, by bezpiecznie dojechać na leczenie – naprzeciw ich potrzebom wychodzi Fundacja Alivia.

W ramach akcji ONKOTAXI Fundacja umożliwia pacjentom z terenu całej Polski dojazd do ośrodków medycznych bezpłatnymi taksówkami.

Pacjenci onkologiczni to grupa szczególnie narażona na infekcje wirusowe. W czasie epidemii kluczowe jest dla nich unikanie kontaktów ze światem zewnętrznym – chorzy nie powinni m.in. korzystać z komunikacji publicznej. Dotąd był to dla wielu z nich jedyny sposób, by dotrzeć na badania lub leczenie. Fundacja Alivia postanowiła zadbać o zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa dzięki wsparciu firm farmaceutycznych Bristol Myers Squibb i Janssen-Cilag Polska oraz wpłatom na konto Fundacji. W ramach kampanii społecznej ONKOOBRONA #CZASWALKI uruchomiła darmowy i bezpieczny transport do oraz z ośrodków onkologicznych na terenie całej Polski – ONKOTAXI.

Każdy chory onkologicznie może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni. Wystarczy wypełnić i wysłać internetem formularz dostępny na stronie www.alivia.org.pl/onkotaxi lub zadzwonić pod numer 22 100 51 60. Fundacja zweryfikuje zgłoszenie, a następnie wyśle choremu unikatowy kod, który będzie musiał podać przy zamówieniu taksówki. Wtedy koszt przejazdu opłaci Fundacja Alivia. W ramach programu pacjenci onkologiczni będą mieli również możliwość zamówienia transportu leków z apteki.

Przejazdy międzymiastowe należy zgłaszać na 2 dni przed planowanym rozpoczęciem podróży, trasy lokalne – 2 godziny wcześniej. Biuro Fundacji pracuje od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00.

Każda taksówka jeżdżaca w ramach akcji ONKOTAXI posiada przegrody oddzielające kierowcę od pasażerów, płyn do dezynfekcji i zdezynfekowane klamki, a kierowcy są przeszkoleni w zasadach higieny.

Źródło: alivia.org